Agjencia Zhurnal.mk
Sport

City fiton përsëri, thyhet Liverpool

Ekipi i Manchester City ka fituar me rezultat 4-1 si mysafir në ndeshjen e së dielës kundër kampionëve aktual të Anglisë, Liverpool.

Fitorja e Manchester Cityt i dërgon ata 5 pikë në krye të Premier Leagues, me një ndeshje më pak – dhe e hapi një zbrazëti 10 pikëshe kundër kampionëve në fuqi.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultatin 0-0, pas një penaltie të humbur nga Gundogan në minutën e 37-të.

Në minutën e 49-të të pjesës së dytë shënoi golin hapës Ilkay Gundogan për t’i dhënë epërsinë ekipit mysafir.

Rezultati u barazua me një gol të shënuar nga penaltia nga Mohamed Salah në minutën e 63-të.

Pas dy gabimeve në mbrojtje nga ana e portierit Allison Becker, përfituan ekipi mysafir dukë shënuar përsëri përmes Ilkay Gundogan në minutën e 73-të dhe në minutën e 76-të me anë të Raheem Sterling.

Golin e fundit për rezultatin përfundimtar (4-1) e shënoi Phill Foden përmes një solo-aksioni në minutën e 83-të.

Postime të ngjashme

Milani vazhdon interesimin për Ziyech, e do me çdo kusht në San Siro

D V

Keqpërdoret emri i kampioneve olimpike në rrjetet sociale, KOK-u konfirmon se asnjëra nuk kanë llogari zyrtare dhe do t’i padisë keqpërdoruesit

D V

Granit Xhaka mes Arsenalit dhe Romës, çfarë mungon për të mbyllur marrëveshjen?

D V

Chelsea është gati ta ulë çmimin e sulmuesit Abraham

D V

Katër arsyet pse Lukaku refuzon rikthimin te Chelsea

D V

Prishtina përballet me skuadrën norvegjeze Bodo/Glimt në raundin e tretë të Ligës së Konferencës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...