Agjencia Zhurnal.mk
Sport

City i bindur se do ta transferojë Messin

Manchester City është i vendosur që të transferojë Lionel Messin në afatin kalimtar të janarit apo në verën e vitit të ardhshëm.

Ylli argjentinas nga vera e këtij viti ka shkaktuar rrëmujë në kampin katalunas, pasi dorëzoi letrën për largim.

Mirëpo, 33-vjeçari u bind nga familja e tij që të qëndronte edhe më tej në Camp Nou, mirëpo situata nuk ka ndryshuar aspak për të mirë.

Sipas asaj që raporton Daily Express, Manchester City është duke e bërë të pamundurën që të transferojë gjashtë herë fituesin e Topit të Artë.

Por, Citiy është në dijeni se edhe Paris Saint-Germain i do shërbimet e argjentinasit, derisa El Chiringuito raportoi se tashmë ka një marrëveshjes me lojtarit dhe klubit nga Ligue 1.

Vera e vitit të ardhshëm do të jetë vendimtare për atë se ku do të luajë Messi, shkaku që kontrata e tij me Barcelonën skadon në qershor. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Kur takohen dy kampionë

T E

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

Man.Utd – Milan, super derbi i Europa Ligës

Z H

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...