Agjencia Zhurnal.mk
Sport

City i gatshëm që t’i ofrojnë Messit kontratë 10-vjeçare, e do edhe për ambasador

E ardhmja e Lionel Messit nuk është e sigurt në klubin e Barcelonës. Që nga kërkesa për largim në afatin kalimtar të verës argjentinasi është i lidhur më një bashkim të mundshëm me trajnerin Pep Guardiola te Manchester City .

Messi u përpoq të largohej nga klubi verën e kaluar, por që vetëm për shkak të klauzolës së tij e ka detyruar atë të qëndrojë, dhe kontrata e tij mbaron në fund të qershorit.

Manchester City është pretendenti kryesor për të transferuar argjentinasin dhe janë interesuar të vendosin një kontratë 10-vjeçare që do ta bënte Messin edhe si ambasadori global i klubit.

Kontrata do të përfshinte disa sezone duke luajtur nën udhëheqjen e Pep Guardiolas në Manchester City, përpara se të largohej për disa sezone tjera me një nga tetë klubet që ka nën udhëheqje presidenti i City, duke përfshirë Yokohama, Melbourne dhe New York. Pastaj, kur Messi të pensionohet, ai do të bëhej ambasadori global i City-t.

Argjentinasi shihet se është i interesuar të presë se kush është do të zgjidhet president i ardhshëm i Barcelonës, para se të marrë ndonjë vendim përfundimtar për të ardhmen e tij.

Messi nuk është duke kaluar formë të mirë më skuadrën e Barcelonës, i cili ka shenuar vetëm tri gola në këtë fillim sezoni, ndërsa katalonasit gjenden pas tetë ndeshjeve gjenden në pozitën e 13-të me vetëm tri ndeshje të fituara.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...