Agjencia Zhurnal.mk
Sport

City i ofron rinovimin Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne është në qendër të projektit të Manchester City dhe pavarësisht kontratës që i skadon në vitin 2023, drejtuesit duan të blindojnë të ardhmen e fantazistit belg.

29-vjeçari përfiton rreth 13 milionë euro në vit me kontratën që ka firmosur në 2018-ën dhe tashmë pas 3 sezonesh drejtuesit duan ta rivlerësojnë atë me një tjetër rritje deri në 15-16 milionë euro në vit.

De Bruyne e ka shprehur edhe hapur se ndihet mirë te Manchester City pavarësisht zërave për oferta nga Real Madrid apo Liverpool dhe nuk pritet që të ketë probleme në bisedimet për rinovimin me Citizens.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...