Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

CIVILi e dënon gjuhën e urrejtjes dhe dhunën: Qëndrimet mbrohen me fakte, jo me dhunë!

Zhurnal Ads

Shkup, 17 shtator – CIVILi dënon ashpër gjuhën e urrejtjes, veprat nga urrejtja dhe dhuna të cilat dalin nga mos aftësia ose pa përgatitja të debatohet me argumente në opinion. Pa marë parasysh “anën” nga e cila vijnë paraqitjet destruktive në shoqëri dhe në skenën politike, pa marë parasysh se vallë bëhet fjalë për incidente politike, etnike ose të motivuara nga religjioni, ata nuk mundet dhe nuk guxojnë të arsyetohen dhe heshten.

CIVILi, i cili edhe vetë është cak e sulmeve shumë vjetore dhe të përditshme me gënjeshtra, shpifje, gjuhë të urrejtjes dhe kërcënime për jetën përfaqësuesve të tij dhe aktivistëve, gjithmonë pa përjashtim I dënon iniciatorët, porositësit dhe kryesit e këtyre veprave.

Edhe në rastin me Ljupço Palevskin I cili, sipas informative në opinion, është sulmuar dhe rrahur para shtëpisë së tij, CIVILi shpreh brengosje dhe dënim, dhe kërkon prej institucioneve t’i zbulojnë dhe sanksionojnë kryesit e këtij akti dhunues.

Dhuna dhe gjuha e urrejtjes asnjëherë, në asnjë kusht, nuk janë përgjigje e përshtatshme për asgjë. Qëndrimet mbrohen me fakte, jo me dhunë!

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sot thuhen fjalët përfundimtare për rastin “Shuplaka”

E.E.

Moti me mjegull dhe vranësira

Z H

Tetovari që i’a dha arkën me flori Ismail Qemalit për Shqipërinë e Pavarur

T E

Ariu sulmon një person në fshatin Creshnovë, transferohet në klinikat e Shkupit

T E

Normalizohet komunikacioni në rrugën Mavrovë-Dibër

T E

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...