Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Clinton e quan fitore historike zgjedhjen e Bidenit

Hillary Clinton, që kishte humbur në garën presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga Donald Trumpi, ka nisur të festojë për fitoren e Joe Bidenit dhe Kamala Harrisit.

“Votuesit dhanë fjalën e tyre dhe zgjodhën Joe Bidenin dhe Kamala Harrisin për të qenë presidenti jonë i ardhshëm dhe zëvendëspresidentja jonë. Është histori, rrëzim i Trumpit dhe faqe e re për Amerikën. Faleminderit të gjithëve që ndihmuat që kjo të ndodhte. Ecim përpara, bashkë”, ka shkruar ajo në profilin e saj në Twitter.

Postime të ngjashme

Bashkimi Europian hap Konferencën për të Ardhmen e Evropës

N E

Lajçak me rastin e Ditës së Evropës: Është koha që kjo ëndërr evropiane të bëhet realitet për fqinjët tanë në Ballkanin Perëndimor

N E

Greqia regjistron 1.428 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Dolphin Trust skema piramidale me vlerë 1.5 miliard euro që tronditi Gjermaninë

N E

Në 24 orët e fundit Italia regjistron 8,292 raste të reja me Kovid-19

N E

Arabia Saudite do të organizojë haxhillëk në Mekë këtë vit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...