Kosovë Shqipëri

Çmendet media e Beogradit: “Serbia do të përpi Kosovën dhe Shqipërinë”

Zhurnal Ads

Gazeta serbe Informs e njohur si përkrahëse e qeverisë në faqen e parë këtë të hënë ia ka kushtuar një shkrimi me doza të forta nacionalizmi.

Informs shkuan se presidenti Vuçiç është duke e risjellë perandorinë e Dushanit. Kjo sipas kësaj gazete do të fusë në panik boshnjakët edhe kroatët.

Ky shkrim vjen një ditë pasi ministri serb i mbrojtjes foli me doza të forta për atë se çfarë duhet të jetë Serbia.

Ndërkohë një tjetër gazetë serbe proqeveritare Telegraf thotë se shqiptarët duhet ti kapë paniku.

“Serbia do të përpi Kosovën dhe Shqipërinë”.

Pra, me këto dy shkrime të çmendura mediat pro qeverisë në Beograd injektojnë edhe njëherë gjuhën e fortë nacionaliste dhe mbushur me urrejtje për fqinjët.

Postime të ngjashme

Rama nxjerr shifrat e vendeve të reja të punës: Këtu janë vetëm individët e regjistruar

admin

Tahiri i reagon Brnabiqit: Kosova kurrë më nuk do të ruhet e kthehet nga Serbia, atë e ruan populli i saj dhe gjaku i dëshmorëve

admin

Komuna e Prishtinës vazhdon edhe në nëntor me shërbime falas për mamografi

H S
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...