Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Çmimi i derivateve ngelet i njejtë

Shkup, 28 shtator – Zhurnal.mk – Çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës ngelin të njejta edhe këto shtatë ditët e ardhshme, informon Zhurnal.

Ndryshim në çmim do të ketë vetëm për mazutin. Çmimi i mazutit shtrenjtohet për 0,355 denarë për kg dhe nga mesnata, çmimi i ri do të kushtojë 25,666 denarë.

Njëherit, çmimi i benzinës eurosuper bs 95 është 60,5 denarë, ndërsa eurosuper bs 98 – 62,5 denarë.

Çmimi i dizelit është 49,5 denarë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...