Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Çmimi i dizelit ngelet i njejtë por shtrenjtohet benzina

Shkup, 9 nëntor – Zhurnal.mk – Komisioni rregullator për Energjetikë ka shpalosur çmimet e reja të derivateve që hynë në fuqi nga sonte në mesnatë.

Çmimet e benzinës shtrenjtohen për gjysmë denari, ndërsa dizeli ngelet i njejtë.

Çmimet e benzinës EUROSUPER BS 95 dhe BS 98 rriten për gjysmë denari, kështu që BS 95 do të kushtojë 58,5 denarë, ndërsa BS 98 do të kushtojë 60,5 denarë.

Edhe vaji ekstra i lehtë shtrenjtohet për gjysmë denari kështu që çmimi i ri do të jetë 49,5 denarë.

Çmimi i dizelit nuk ndryshon dhe kështu çmimi ngelet i vjetri – 49,5 denarë.

Çmimi i mazutit M-1 NS rritet për 0,365 denarë për kg dhe kështu çmimi i ri do të jetë 26,1 denarë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Kuvendi debaton për strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

B L

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

B L

Arjanit Hoxha me fakte demanton portalet ndaj akuzave për shpenzimet e tij (dokument)

R Zh

Frika nga arratisja, Mijallkovit i shqiptohet masa e paraburgimit për lëndën Thesari

B L

Programi i ri arsimor “Erasmus + (2021-2027)” me buxhet të dyfishuar

B L

Kërkohet paraburgim për Sasho Mijallkovin

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...