Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Çmimi i energjisë elektrike, protesta në disa qytete

Zhurnal Ads

Shkup, 18 shtator – Protesta kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike janë mbajtur gjate ditës në Gostivar, Zhelinë, Bogovinë, Bërvenicë dhe Tearcë. Ndërsa protesta u mbajtën edhe në Shkup. Protestuesit te cilët u nisën nga Çaircanja u ndalën para Komisionit Rregullatorë të Energjetikes.

Ata kërkuan uljen e çmimit të energjisë elektrike, shpërbërjen e Komisionit Energjetikës, uljen e TVSH-së dhe faljen e borxheve të familjeve të varfra. Ndërkohë grupi parlamentar i VMRO DPMNE-së dorëzoi në Kuvend nismë për debat mbikëqyrës në Komisionin parlamentar të financave dhe buxhetit për ta zbardhur të vërtetën për rritjen e çmimit të energjisë elektrike.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ministri Hoxha priti në takim Ambasadoren amerikane Burns

R ZH

Kompanitë e formuara dhe të udhëhequra nga gratë do t’i marrin vendimet për subvencione

Z H

Gjatë mbrëmjes, ndotja e më e madhe e ajrit

admin

Editorial: Pse bëhet politikë me hapjen e kufijve – shqiptarët të kërkojnë hapjen urgjente me Kosovën!

R ZH

Leyen: KE me mekanizëm si t’iu ndahen vaksinat vendeve jashtë BE-së

Z H

1192 raste të reja me koronavirus dhe 22 të vdekur

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...