Agjencia Zhurnal.mk

Çmimi i ri i naftës do të jetë 64 denarë për litër, i benzinës 71 dhe 73 denarë

Shkup, 28 maj – Prej sot derivatet e naftës do të shiten me çmim më të ulët. Sipas vendimit të Komisionit Rregullator për Energjetikë (KRRE) nga sot benzina do të shitet për 1 denar më lirë derisa dizeli për 2 denarë.

Kështu që nga sot SUPER 95 do të shitet për 71,00 denarë për litër; SUPER 98 për 73,00 denarë për litër, derisa dizeli ulet për 2 denarë dhe do kushtoj 64 denarë.

Çmimet e reja të derivateve Komisioni Rregullator për Energjetikë i ka përcaktuar në bazë të metodologjisë së re.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...