Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“CMT Music Awards 2020”: Çfarë duhet të dini përpara evenimentit madhështor

Zhurnal Ads

Është koha edhe një herë të nderojmë disa nga yjet më të mëdhenj të muzikës ‘country’.

Artistët do të ngjiten në skenë të mërkurën për “CMT Music Awards 2020”, të cilët, siç kanë prezantuar shumë çmime, do të duken pak më ndryshe këtë vit për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Para se të ndiqni evenimentin madhështor, këtu ua sjellim disa detaje që duhet t’i dini:

Si ta shikoni?

“CMT Music Awards 2020” do të transmetohet në disa kanale të mërkurën, 21 tetor në orën 8 pasdite në ET dhe në orën 7 të pasdites në CT.

Shfaqja do të transmetohet natyrisht edhe në: MTV, MTV2, Logo, Paramount Network, Pop dhe TV Land.

CMT.com gjithashtu do të transmetojë shfaqjen, siç do të bëjë një numër faqesh të tjera në internet.

Kush do të jetë prezantues?

Yjet e ‘country’, Kane Brown dhe Ashley McBryde do të jenë moderatorë të shfaqjes virtuale së bashku me aktoren Sarah Hyland.

Kush do të performojë?

Siç theksuam, disa nga artistët më të mëdhenj do të ngjiten në skenë dhe do të ofrojnë argëtim gjatë gjithë mbrëmjes.

Maren Morris, Luke Bryan dhe Shania Twain janë ndër yjet më të njohur të mbrëmjes ndërsa yjet e muzikës pop si Halsey dhe Noah Cyrus do të interpretojnë gjithashtu.

Luke Combs, Brooks & Dunn, Morgan Wallen, Dan + Shay, Little Big Toën, Jimmie Allen dhe Kelsea Ballerini do të shfaqen të gjithë në skenë, ashtu siç do të jenë bashkë-nikoqirët e Brown dhe McBryde.

Si zgjidhen fituesit?

Fituesit e çmimeve vendosen nga votat e fansave në internet, duke e bërë “CMT Music Awards” shfaqjen e vetme në të cilën fituesit zgjedhën direkt nga fansat e tyre.

Ndërsa votimi për shumicën e kategorive tanimë veçse është mbyllur.

Kush do të performojë?

Siç theksuam, disa nga artistët më të mëdhenj do të ngjiten në skenë dhe do të ofrojnë argëtim gjatë gjithë mbrëmjes.

Maren Morris, Luke Bryan dhe Shania Twain janë ndër yjet më të njohur të mbrëmjes ndërsa yjet e muzikës pop si Halsey dhe Noah Cyrus do të interpretojnë gjithashtu.

Luke Combs, Brooks & Dunn, Morgan Wallen, Dan + Shay, Little Big Toën, Jimmie Allen dhe Kelsea Ballerini do të shfaqen të gjithë në skenë, ashtu siç do të jenë bashkë-nikoqirët e Brown dhe McBryde.

Si zgjidhen fituesit?

Fituesit e çmimeve vendosen nga votat e fansave në internet, duke e bërë “CMT Music Awards” shfaqjen e vetme në të cilën fituesit zgjedhën direkt nga fansat e tyre.

Ndërsa votimi për shumicën e kategorive tanimë veçse është mbyllur.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sukseset s’kanë të ndalur për Beauty Lounge Cika, bashkëpunimi me Shkenda Dubovën po habit Zvicrën

T E

Chrissy Tiegen e bën tatuazh titullin e këngës së burrit të saj John Legend

S.B.

Nora në intervistë te ish burri i saj, çfarë do ta pyet Roberti?

Z H

Pas ndarjes me Patrisin, kush po e shoqëron Tunën në Amerikë?

S.B.

Kejvina Kthella nuk lë vend për imagjinatë me paraqitjen e fundit

S.B.

Robert Berisha premton se do të realizojë një intervistë me Nora Istrefin: Ta shohin të gjithë se kemi raporte shumë të mira

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...