Çokollatë e përsosur me shije të plotë

nga D V

Sigurohuni që të përdorni çokollatë me cilësi të mirë për rezultate më të shijshme

Përbërësit

▪ 90 g çokollatë të zezë
▪ 90 g gjalpë
▪ 3 vezë
▪ 115 g sheqer
▪ 45 g miell

Përgatitja:

Shkrijini në zjarr të qetë çokollatën dhe gjalpin, ndërkaq ndërkohë tundni vezët me sheqerin, pastaj përzieni edhe miellin.

Kur çokollata të shkrihet, hiqeni nga zjarri në mënyrë që të ftohet pak, përzieni me miellin, sheqerin dhe vezët.

Mund të përdorni edhe një gotë të zakonshme të kafesë.

Lyejeni me gjalpë, pastaj hidheni përbërësin e çokollatës dhe piqeni në furrë të nxehur në 180 gradë saktësisht tetë minuta.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More