Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Conor McGregor blenë një super barkë Lamborghini 3 milionë euro

Kampioni i shumëfishtë i UFC-së, Conor McGregor ka blerë një super barkë luksoze Tecnomar Lamborghini 63, e cila është prodhuar nga bashkëpunimi i prodhuesit të super veturave, Lamborghinit dhe kompanisë së prodhimit të jahteve The Italian Sea Group.

I inspiruar në super veturën Lamborghini Sian FKP 37, kjo super barkë është emëruar në bazë të vitit të themelimit të Lamborghinit, 1963, transmeton KOHA.

Konstrukti i bërë nga fibrat e karbonit nga Tecnomar e bënë këtë jaht të klasifikohet në kategorinë “super të lehtë”.

Kjo barkë peshon 24 tonë ndërsa është e gjatë 20 metra dhe ka 2 motorë V12, secili me nga 2 mijë kuajfuqi.

Barka kushton 3 milionë euro dhe do të prodhohen vetëm 63 ekzemplarë ndërsa do të dal në shitje në fillim të vitit 2021.

Postime të ngjashme

Projekti më i ri muzikor nga Vlora Kastrati Shala quhet “Fustani me pika”

T E

Xhirimet për filmin e Princeshës Diana po vazhdojnë në Gjermani, aktorja Kristen Stewart portretizon monarken e ndjerë

S.B.

Blake Shelton thotë se Adam Levine ia ka borxh një performancë në dasmën e tij

S.B.

George Clooney mori qenin në audicion për t’u pranuar si aktor në një film

S.B.

Arjola Demiri mahnit me linjat trupore, ndërsa merr poza atraktive para pasqyrës

S.B.

I dashuri i Genta Ismajlit paralajmëron projektin e saj të ri me dedikime dashurie në shqip ndaj këngëtares

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...