Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Conor McGregor krahasohet me Muhammad Ali para rimeçit me Dustin Poirierin

Trajneri i boksit i Conor McGregorit, Phil Sutcliffe e ka krahasuar irlandezin me Muhammad Ali para rimeçit me Dustin Poirierin në kuadër të UFC 257.

The Notorious dhe amerikani do të takohen më 23 janar për rripin e kampionit në peshat e lehta, atë që aktualisht e mbanë i pensionuar Khabib Nurmagomedov.

Sutcliffe ka thënë se ai ka besim të plotë që McGregor do e mposht Poirerin, pasi ka cilësi të shumta si legjenda e boksit, Ali.

“Unë u them shumë boksierëve tanë se si të mësojnë lëvizjet dhe goditjet e kundërshtarit. Ai (Conor) ka atë aftësi”, ka thënë trajneri i boksit i irlandezit.

“Ai është Muhammad Ali i UFC-së. Ka aftësi që të lexojë goditjet e kundërshtari dhe di si t’i evitojë ato”.

“Mund të lëvizë me këmbë dhe me kokë, për të shmangur goditjet dhe e di se kur duhet të godet, për të nokautuar kundërshtarin”, ka shtuar më tej Sutcliffe.

McGregor kishte nokautuar Poirierin qysh në raundin e parë kur ishin takuar për herë të parë në vitin 2014.

Postime të ngjashme

Konfirmohet dueli Fury – Joshua

Z H

Mësohet sa ka ofruar Interi për kontratën e re me Barrella

Z H

Buzëqesh Milani, ky është vendimi i Calhanoglut

Z H

ZYRTARE/ Juventusi blen përfundimisht kartonin e McKennie ng Schalke 04

Z H

Daja: Na penalizoi gjëndja e fushës, Apolonia nuk vodhi asgjë!

Z H

Vazhdoi seria e fitoreve të Cityt, triumfoi ndaj Wolverhamptonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...