Conor McGregor përjashtohet nga UFC deri në vitin 2022 pas trilogjisë me Poirier

Conor McGregor nuk do të kthehet në Oktogon deri në vitin e ardhshëm, pasi UFC shpërndau pezullimet e tyre pas UFC 264.

 

Irlandezi humbi luftën e tij të tretë kundër Dustin Poirier të dielën në mëngjes në rrethana dramatike, kur këmba e tij u thye pas raundit të parë.

Ishte e qartë se sa dhimbje kishte irlandezi fillimisht para se të arrinte të kompozohej aq sa të fliste me Joe Rogan ndërsa ishte ulur në dyshemenë e tetëkëndëshit për një intervistë, gjë për të cilën trajneri i tij nuk ishte i kënaqur.

Dana White sugjeroi që McGregor do t’i jepej një luftë e katërt me rivalin e tij, diçka që ish-kampioni i dy peshave e dëshironte hapur, por nuk do të zgjasë për një kohë.

The Notorious, i cili shkoi për operacion të dielën pasdite, i është dhënë një pezullim mjekësor nga UFC deri më 7 janar të vitit 2022.

Kjo do të thotë se ai nuk mund të konkurrojë deri në atë datë nëse nuk mjekohet nga një doktor ortoped dhe nuk mund të bëjë asnjë stërvitje deri më 10 gusht. 

Related posts

Pochettino: PSG duhet të kombinojë talentin e Mbappes me Messin dhe Neymarin

D V

Mourinho po kërkon mbrojtës, Bailly ose Boateng mund të transferohen te Roma

D V

“Mbreti” Kielini: Ky trofe është për ju

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com