Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Conte i përgjigjet Eriksenit: “Ka luajtur aq sa duhet”

Conte mendon se Eriksen është duke pasur mjaft minuta te Interi.

Christian Eriksen dëhsiron më shumë minuta. Ai ditë më parë tha se nuk po luan aq sa do të dëshironte, apo aq sa luante te Tottenham dhe është fakt, sepse deri më tani ka luajtur vetëm 72 minuta këtë sezon.

Mirëpo, Antonio Conte ka reaguar menjëherë.

“Nuk e di nëse luan pak te Interi, por unë mendoj se ka luajtur aq sa duhet. Unë marr disa vendime për të mirën e skuadrës. Megjithatë jam shumë i kënaqur për mënyrën se si Eriksen po integrohet te Interi dhe kontributin që po jep. Shpresoj që edhe ai të jetë i kënaqur që po punon me ne, pasi në një sezon të tillë, do të ketë hapësira për të gjithë. Megjithatë unë mendoj se Eriksen ka luajtur mjaftueshëm për të treguar vlerat e tij, ashtu si edhe lojtarët e tjerë”, deklaroi Conte.

Postime të ngjashme

Goce Sedlloski emërohet trajner i ri i FC Shkupit

Z H

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Z H

Pique rrezikon të humbasë finalen e Kupës së Mbretit

Z H

Leon Dajaku ia huq keq, thotë se në Kosovë flitet “kosovarçe”

Z H

Solskjaer: Roma klub me histori, mezi po e presim sfidën gjysmëfinale

Z H

Ekipi i NBA-së pranë shitjes për vlerën e 1.5 miliardë dollarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...