Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Conte: Nuk duhet të bëjmë krahasime me sezonin e kaluar

Zhurnal Ads

Antonio Conte konsideron se barazimi i Interit (2-2) me Borussia Monchengladbachun nuk duhet krahasuar me fillimin e keq të Ligës së Kampionëve në sezonin e kaluar.

Në edicionin e kaluar, Nerazzurrët luajtën baras në shtëpi kundër Slavia Prague dhe asnjëherë nuk arritën që të riktheheshin duke përfunduar të tretët në grup.

“Nuk mund ta krahasojmë këtë ndeshje me barazimin e sezonit të kaluar ndaj Slavia Prague. Asokohe ishte rrëshqitje, ndërsa këtu luajtëm mirë ndaj një skuadre me shumë potencial që ka cilësi taktike dhe fizike”.

“Është e qartë se mund të përmirësohemi në disa situata ku bëhen gabimet dhe duhet të punojmë për t’i eliminuar”.

“Duhet të përqendrohemi që të japim më të mirën në fushë. Kjo është ajo që duhet të bëjmë të gjithë”, ka thënë Conte për Sky Sport Italia.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Shorti i fazës së grupeve në Europa League, Milani në vazon e tretë

admin

Donnarumma i mungon Milanit në çerekfinale të Kupës

Z H

Futbollisti i Chelseat drejt Serie A

E.E.

Bartomeu: Unë dhe bordi im jemi të lumtur që dhamë dorëheqje

admin

Ejupi: Kosova tregoi se ka potencial, FFK-ja t’i kushtojë vëmendje edhe futbollit vendor

admin

Milani s’e meritoi fitoren, këmbëngul trajneri i Lazios

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...