Conte nuk është i interesuar të marrë drejtimin e Arsenalit apo Barcelonës

Ish-trajneri i Interit, Antonio Conte nuk ka interes të marrë detyrën e Arsenalit, por as të Barcelonës, pasi është përfolur kohëve të fundit.

Conte nuk po kërkon të bashkohet me Barcelonën ose Arsenalin si menaxher, pavarësisht lidhjeve me të dy vendet e punës, pasi menaxherët e tyre janë duke u kritikuar dhe mund të shkarkohen.

52-vjeçari aktualisht është pa punë pasi u largua nga gjigantët e Serie A, Inter, pasi i udhëhoqi ata drejt titullit të tyre të parë në 11 vjet.

Eksperti italian i transferimeve Fabrizio Romano raporton se Conte nuk dëshiron të marrë drejtimin e asnjërit klub në mes të sezonit, dhe në vend të kësaj është i prirur të marrë një mundësi të mira nga sezoni i ardhshëm.

Zhurma rreth një menaxheri të ri te Barca po arrin nivelin e etheve pas fillimit të tmerrshëm të trajnerit Ronald Koeman në sezon.

Edhe tifozët e Arsenalit nuk e duam më Mikel Artetan, pasi nuk po arrin të marrë më të mirën nga ekipi.

Por, asnjëra nga klubet thuhet se nuk e ka ftuar zyrtarisht Conten, i cili fitoi titullin e Ligës Premier me Chelsean në vitin 2017, apo sezonin e tij të parë në klub.

Related posts

Arsenali përgatit ofertën lojtar plus para për Maddison

D V

Chelsea po mendon ta blindojë Rudigerin me kontratë të re, por gjermani kërkon pagë sa të Lukakus

D V

Interi ndalet me barazim nga Sampdoria

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More