Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Conte pas largimit: Nuk ndjej keqardhje

Ish-kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte nuk ndjen keqardhje pse ai nuk e gëzon më postin e kreut të qeverisë.

I pyetur nga disa gazetarë në Romë, Conte tha se më me rëndësi është e mira e Italisë.

“Nuk ndjej keqardhje, ne gjithmonë duhet të shohim më të mirën e Italisë. Unë nuk pendohem për punën e bërë. Shpresoj që të krijohen kushtet që vendi të bëhet i sigurt sa më shpejt të jetë e mundur. Ne nuk shikojmë fatet personale, port ë mirën e vendit”, deklaroi Conte, duke ju referuar krizës qeveritare.

Postime të ngjashme

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

D V

Australia mbjell frikë me ushtri e helikopterë për të ndaluar protestat dhe vendosur izolimin e COVID-19 në Sydney

D V

Njihuni me shkencëtarin që po përpiqet të udhëtojë në kohë – për këtë ka një arsye të fortë

D V

Turqia evakuon turistët e tronditur nga zjarret në Bodrum

D V

Prokurorët kryesorë amerikanë goditen nga hakerët, dyshohet se janë rus

D V

Mijëra persona protestojnë në Francë kundër pasaportës shëndetësore të COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...