Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Conte për Eriksen: Ishte e tmerrshme, je i qetë, futbolli vjen më vonë

Trajneri Antonio Conte ka folur lidhur me situatën në të cilën u ndodh mesfushori Christian Eriksen.

Mesfushori ra në tokë pa ndjenja gjatë ndeshjes Danimarkë – Finlandë dhe për disa minuta luftojë për jetë, por fatmirësisht në fund shpëtojë, transmeton lajmi.net.

Eriksen dhe Conte kanë punuar një vit e gjysmë, ku fituan edhe Scudetto.

Tekniku italian i ka uruar Eriksenit shërim sa më të shpejtë.

“Ishin momente të tmerrshme që fatkeqësisht i pashë i vetëm. Sytë shumë të hapur, isha shumë i sëmurë. Tani është e rëndësishme të jesh me familjen tënde, duhet të falënderojmë të gjithë që intervenuan ta shpëtojnë. I uroj të jetë i qetë dhe të shijojë jetën, pastaj futbolli vjen më vonë”.

Ndërkohë, Conte ishte pranë të bëhet trajner i Tottenham, por marrëveshja dështoi në fund, ngase trajneri nuk u impresionua nga projekti sportiv i klubit anglez.

Postime të ngjashme

Australianet vendosin rekord botëror në not

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

Ronaldo, Dybala, Chiellin e Allegri – Nedved zbulon detajet

D V

Spalletti konfirmon se Koulibaly është në shitje, zbulohet edhe çmimi

D V

Eda Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

D V

“A mund të luajmë çdo javë?” – tifozët e Queens Park Rangers tallen me Unitedin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...