Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Conte shtrëngon masat, dekreti hyn në fuqi nga e hëna: Bare e restorante mbyllen në 18:00, mësimi online në 75%

Zhurnal Ads

Conte nënshkruan dekretin e ri. Italia në gjysmë bllokimi për një muaj. Bare dhe restorante do të mbyllennë orën 18:00 por do të jenë të hapura të dielën.   Kryeministri italian, Giuseppe Conte, nënshkroi  dekretin e ri me masatkufizuese anti-Covid, duke përfshirë mbylljen e të gjitha restoranteve, bareve dhe akulloreve në orën 18:00, të cilat megjithatë do të jenë në hapura të dielën.   Qeveria, mësohet se po përshpejton ndihmën prej 1.5-2 miliardë për kategoritë më të prekura nga masat. Dekreti do të hyjë në fuqi nga e hëna (26 tetor) deri në 24 nëntor.   Në shkollat ​​e mesme do të jetë e mundur mësimi në distancë edhe mbi 75%.  Dispozitat shkojnë si plotësim i kërkesave të rajoneve që e kishin kërkuar 100%.   Ndërkohë dekreti parashikon mbylljen e palestrave, pishinave, qendrave të notit, llixhat dhe SPA.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Agjencia e ilaçeve publikon udhëzimet për vaksinat, të bllokuara nga Shtëpia e Bardhë

admin

Tërmeti në Turqi, 3 vinça parandalojnë shembjen e ndërtesës

S.B.

Momentet e fundit para përdhunimit në grup dhe vrasjes së stjuardesës

T E

Erdogan: Bashkimi Evropian duhet të shpëtojë nga verbëria strategjike një orë e më parë

S.B.

Misioni i OKB-së në Darfur të Sudanit vendos t`i japë fund mandatit

S.B.

Greqi, rekord infektimesh/ Kosturi dhe Kozani, dy qytetet që janë futur në izolim

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...