Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Coppola sjell një version të ri të “The Godfather 3” me pikëpamje, fillim dhe finale ndryshe nga origjinali

Është publikuar paraqitja e shkurtër e filmit “The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone”, që në fakt është një prerje e re regjisoriale e filmit “The Godfather Part III” nga viti 1990.

Regjisori Francis Ford Coppola ka premtuar se ky version i ri do të sjellë një pikëpamje krejtësisht të re ndaj filmit, duke përfshirë edhe një fillim dhe një finale ndryshe të filmit.

Po ashtu, shumë skena janë rimontuar dhe janë pozicionuar ndryshe në gjithë strukturën e realizimit.

Premiera e “The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone” është caktuar për datën 4 dhjetor të këtij viti, ndërsa më pas do të jetë në dispozicioni edhe në Blu-ray dhe në variantet tjera digjitale.

Ndryshe, “The Godfather Part III” është film i zhanrit krim me regji të Coppolas dhe skenar të Mario Puzos, gjegjësisht vazhdimi i tretë i filmave “The Godfather” – pas The Godfather (1972) dhe The Godfather Part II (1974).

Al Pacino, Diane Keaton, Talia Shire, Andy Garcia, Eli Wallach, Joe Mantegna, Bridget Fonda, George Hamilton e Sofia Coppola, janë në mesin e aktorëve kryesorë në film.

Postime të ngjashme

Don Xhoni dhe Tayna së shpejti në bashkëpunim

S.B.

Qentë e Lady Gagës gjendet të sigurt pas sulmit që iu bë rojtarit të këngëtares

S.B.

George Clooney dhe Julia Roberts do të bashkohen për filmin “Ticket To Paradise”

S.B.

Bebe Rexha zbulon fobinë e saj: Urrej udhëtimin me aeroplan

S.B.

Loredana i bën më të shpeshta paraqitjet pa makijazh

S.B.

Khloe Kardashian sjell fotosesionin e ri, josh me këmbët e tonifkuara

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...