Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Coronavirusi nuk është sëmundje e rrezikshme, thotë infektologu Markovski

Shkup, 19 tetor, zhurnal.mk – Infektologu Velo Markovski në një intervistë për TV24, ka folur në lidhje me sëmundjen COVID-19 dhe testet që po bëhen për zbulimin e këtij virusi.

Ai tha se coronavirusi nuk është sëmundje e rrezikshme, por është krijuar kaos, pasi sipas tij nuk respektohet shkenca.

“Organizmi nuk lufton seriozisht me coronaviruset. Testet serioligjike janë më të mira për dallim nga PCR testet, janë më efikase. Këta teste tregojnë se virusi ka hyrë në organizëm, është mbrojtur. PCR testet nuk tregojnë se virusi ka hyrë në organizëm. 73 miliardë janë në pyetje vetëm për testet, dikush po e sforcon prodhimin e vet, është çështje nëse do t’i besohet këtij prodhimi, ndërsa ne nuk kemi kontrolluar prodhimin. Nuk bëhet fjalë për infeksion virusal të rrezikshëm, numri real i të vdekurve nga COVID-19 është nga 100 mijë deri në 200 mijë njerëz. Nuk është sëmundje e rrezikshme. Ne jemi në panik, në kaos, shkenca nuk respektohet. Pas pasojave ekonomike kjo është lufta më e madhe që na ka ndodhur”, ka thënë infektologu Markovski.

Postime të ngjashme

Qeveria i bën thirrje mërgimtarëve të regjistrohen në mënyrë aktive

Z H

Kuvendi nuk punon me kapacitet të plotë, por të hollat për shpenzimet rrugore harxhohen pa masë!

Z H

MPPS: Prej nesër fillon pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale, e fëmijëve dhe civile

Z H

Shoferët grek të kamionëve paralajmërojnë bllokimin e kufirit Greqi – Maqedoni

Z H

LSDM po e ndryshon emrin, por çfarë pati deklaruar Kostadinov për Zhurnal para dy viteve?

Z H

Osmani: Shoqatat qytetare të reagojnë që në regjistrim të figurojë edhe grafa etnike bullgare

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...