Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Courtois: Gara për titull ende s’ka mbaruar

Portieri i Real Madridit, Tibo Kurtua është optimist lidhur me garën për titull, pavarësisht barazimit me Real Sosiedadin. Ai u shpreh se e gjitha që iu mungonte ishte goli i dytë, ndërsa do mundohen të mposhtin rivalin Atletiko Madridi.

“U paraqitëm mirë, krijuam shanse dhe e gjitha që mungonte ishte goli i dytë. Nëse do menaxhonim të shënonim më herët, do kishim fituar ndeshjen. Gara për titull është ende dhe ne duhet të vazhdojmë të luftojmë. Të dielën duhet të shkojmë në Ëanda dhe aty ka shumë rrezik. Nëse duam fitore, duhet të japim më të mirën. jemi në formë të mirë dhe jemi duke marrë disa lojtarë nga lëndimet. Duhet të provojmë t’i mposhtim”, tha ai.

Nëse shohim tabelën aktuale, Real zë pozitën e tretë me 53 pikë, pesë më pak se lideri Atletiko Madridi, skuadër që ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...