Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Covid 19: 29 pacientë të pranuar dhe 30 të lëshuar nga spitali

Shkup, 5 janar – Zhurnal.mk – Në 24 orët e kaluara, 29 pacientë të rinj janë shtruar në spital në qendrat Kovide në Shkup për shkak të ndërlikimeve nga coronavirusi. Gjithsej 370 persona të dyshuar ose të konfirmuar për COVID-19 po trajtohen në repartet e sëmundjeve infektive në kryeqytet, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Gjatë 24 orëve të fundit në klinikat interne ka pasur 10 pranime edhe atë nga një pacient është hospitalizuar në Klinikën e Gastroenterohepatologjisë, në Klinikën e Neurologjisë, Klinikën e Nefrologjisë dhe në Institutin për TBC. Tre pacientë janë pranuar në Klinikën e Dermatologjisë.

Në 24 orët e kaluara, 30 pacientë të shëruar janë lëshuar në shtëpi.

Në spitalin “8 Shtatori” ka gjithsej 105 pacientë, në Klinikën për Sëmundje Infektive ka 126 pacientë.

Gjithsej 370 1 pacientë të konfirmuar ose të dyshuar për COVID-19 po trajtohen në departamentet e sëmundjeve infektive në spitalet në kryeqytet. Shumë prej tyre janë në mbështetje të oksigjenit.

Postime të ngjashme

“Target-Fortesa”, Sot aktvendimi ndaj ish kreut të DSK-së Sasho Mijallkov

Bexhet Musliu

Edhe partia RDM largohet nga koalicioni “mundemi” i LSDM-së

Bexhet Musliu

Sot protestë për rastin „Monstra“, mbyllen disa rrugë në kryeqytet

T E

Strugë, lagja “Lugina e Gëzuar” kërkon strehim social

Bexhet Musliu

Kumanovë, librat me përmbajtje ofenduese, Shabani: Ka filluar me punë komisioni

Bexhet Musliu

Edhe Lëvizja BESA mund të braktisë anijen e Zaevit?!

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...