Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

COVID-19, 41 pacientë po trajtohen në Spitalin e Gjakovës

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës janë duke u trajtuar 41 pacientë, prej tyre 29 të konfirmuar me COVID-19.

Sipas njoftimit të këtij spitali, 25 pacientë janë në trajtim me oksigjeno terapi, kurse 6 të tjerë pritet të testohen sot.

Në këtë spital nga stafi shëndetësorë të prekur janë 3 mjekë, 14 infermiere dhe 3 nga stafi mbështetës.

Postime të ngjashme

AAK kërkon nga Qeveria sigurimin sa më të shpejtë të vaksinave për krejt qytetarët

R Zh

VV mban mbledhjen e qendrave – theksohet domosdoshmëria e ndryshimit të ligjit për zgjedhje

R Zh

NUMËR I LARTË I RASTEVE ME COVID-19 NË PRISHTINË

Lea Muslija

“Mos u hidhëro që nëna jote e përlotur të pret gjithë natën të vish”, fjalët prekëse të babait të Luran Ahmetit

Lea Muslija

Goditet një këmbësore nga një veturë në veri të Mitrovicës

Lea Muslija

Duke e injoruar UÇK-në tentojnë ta rishkruajnë historinë e lirisë sonë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...