Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Covid-19, 509 raste të reja, 9 të vdekur

Edhe pse ditët paraprake u shënua një ulje rasteve të reja pozitive me Covid-19, gjatë 24 orëve të fundit sërish kemi pasur rritje.

Nga realizimi i 2.813 testimeve, pozitiv kanë rezultuar 509 raste.

Ndërkohë është regjistruar se janë shëruar 354 pacientë, ndërkaq 9 të tjerë e kanë humbur betejën me virusin Covid-19.

5 viktima janë regjistruar në Shkup (71, 66, 63 dhe 55-vjeç) dhe nga një viktimë në Ohër (67vj), në Kumanovë (68vj), në Koçan (85vj), në Dellçevë (61vj) dhe Demir Hisar (84vj).

Nga fillimi i pandemisë, në vend janë infektuar 99.917 persona, prej tyre janë shëruar 90.096, kurse jetën e kanë humbur 3.085 të tjerë. E gjitha kjo nga realizimi i 506.378 testimeve.

Postime të ngjashme

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

Georgievski: Nëse i falëm serbët, pse mos falim dhe bullgarët

T E

Delegacioni kuvendor mori pjesë në onlajn takimet e shkurtit të AP-së së NATO-s

R Zh

Mariçiq: Fillimi i negociatave kyçe në definimin e ritmit të reformave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...