Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

COVID-19/ 554 raste të reja, tetë të vdekur

Ministria e Shëndetësisë informon se në përputhje me të dhënat e Institutit për Shëndet Publik në 24 orët e fundit janë bërë 3 477 testime ndërsa janë regjistruar 554 raste të reja me KOVID-19. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 210 pacientë të shëruar.


Tetë pacientë kanë humbur jetën. Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë janë diagnostifikuar 101 762 raste. Numri i personave të shëruar është 90 895 dhe numri i të vdekurve është 3 119.
Numri i rasteve aktive është 7 748. 

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...