Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Covid-19, anulohen Karnevalet e Rio de Janeiro

Një vendim aspak i lehtë dhe që sigurisht nuk do të bëjë aspak të lumtur brazilianët dhe të dashuruarit pas ceremonisë më të famshme në botë, por e paevitueshme për shkak të pandemisë.

Kryebashkiaku i Rio De Janeiros, Eduardo Paes, ka njoftuar anulimin e karnavaleve 2021, që parashikohej nga 13 deri në 16 shkurt, duke përjashtuar edhe mundësinë që sfilatat e famshme të bëheshin në korrik.

Është e pamundur të organizohen Kanevalet këtë vit, mbi të gjitha gjatë vaksinimit kundër covid-19’, ka shpjeguar Paes. Për herë të fundit Karnevalet e Rio de Janeiros janë anuluar në 1912 për shkak të vdekjes së një ministri. Në këtë galeri, foto nga sfilata e fundit e 2020./BW

Postime të ngjashme

Kina reagon për akuzat e ShBA-së  mbi gjurmimin e virusit

Z H

Një vit nga shpërthimi vdekjeprurës në Bejrut

D V

SHBA-ja premton miliona vaksina për vendet në nevojë

D V

Disa të plagosur nga një sulm në Kabul

D V

Wang Yi: Kina do të jetë gjithmonë partnere e ASEAN-it

Z H

Tsikhanouskaya: E di se mund të zhdukem çdo moment

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...