Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Covid 19 i mer jetën edhe infermieres N.Emini nga Shkupi (Foto)

Zhurnal Ads

Shkup, 13 janar – Zhurnal.mk – Pandemia nga Covid i mori jetën edhe një infermiereje. Bëhet fjalë për infermieren Nashide Emini e punësuar në spitalin “8 Shtatori” në Shkup, informon Zhurnal.

Lajmin për humbjen e saj e bënë të ditur koleget e saja nga spitali.

“Të nderuar anëtarë, me shumë keqardhje ju njoftojmë se shumë herët u shua jeta e një kolege tonë, viktimë nga covid pandemia, motra Nashide Emini (1961-2021), e cila për një kohë të gjatë ka qenë pjesë e repartit për dermatovenerologji në “8 shtatori” në Shkup”, thuhet në njoftim.

Motrat medicinale kanë shprehur ngushëllime të thella për familjen e saj dhe të afërmve.

Agjencia e lajmeve Zhurnal gjithashtu shprehë ngushëllime për familjen e të ndjerës.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Osmani i dorëzon letrat kredenciale Ambasadorit të ri slloven, Milan Predan

E.E.

Gjykata penale e publikoi Protokollin për zbatimin e masave për mbrojtje nga Covid-19

admin

Numrat e djeshëm janë për shkak të KSI-së, thonë nga VMRO-DPMNE

admin

Ruzhin: Deklaratat e Zaharievës, për fushatë politike

T E

Dimitrov: Historianët duhet të zgjidhin problemin për Goce Dellcev

T E

Vidhen para dhe dokumente nga një pacienti vdekur në Kovid-Qendrën në Shkup

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...