Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Covid-19, konfirmohen edhe 40 raste të reja në Premier Ligë

Premier Liga angleze ka konfirmuar sot një numër rekord prej 40 rastesh me Covid-19, brenda një jave.

Një total prej 2,295 lojtarësh dhe stafeve të klubit janë testuar brenda 28 dhjetorit deri më 3 janar, ku nga testimet ka rezultuar një numër rekord i rasteve pozitive me Covid-19, që nga qershori kur edhe rifilloi Premier Liga

Numri më i lartë i të prekurve deri sot ka qenë vetëm 18, por me testimet e reja është vendosur një shifër e re rekorde, ku nga 2,295 teste, 40 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Në parim me protokollin anti Covid-19, të gjithë që janë infektuar, respektivisht lojtarë dhe staf i klubeve, do të hynë në vet izolim prej 14 ditësh

Postime të ngjashme

Konfirmohet dueli Fury – Joshua

Z H

Mësohet sa ka ofruar Interi për kontratën e re me Barrella

Z H

Buzëqesh Milani, ky është vendimi i Calhanoglut

Z H

ZYRTARE/ Juventusi blen përfundimisht kartonin e McKennie ng Schalke 04

Z H

Daja: Na penalizoi gjëndja e fushës, Apolonia nuk vodhi asgjë!

Z H

Vazhdoi seria e fitoreve të Cityt, triumfoi ndaj Wolverhamptonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...