Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Covid-19, lista e Zvicrës ndryshon më 3 maj, ja ndryshimet e fundit

Zvicra shpesh shton dhe heq vendet nga lista në bazë të niveleve të infeksionit

Një numër destinacionesh të njohura për pushime, përfshirë Meksikën dhe Egjiptin, do të shtohen në listën e karantinës së detyrueshme të Zvicrës.

Përveç Meksikës dhe Egjiptit, Katari dhe Ishujt Kepi i Verdës do të shtohen gjithashtu, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Shtesat e reja do të bëhen më 3 maj. Deri në atë kohë, ardhjet nga këto vende nuk do të detyrohen të bëjnë karantinë.

Maldivet, një tjetër destinacion i njohur për pushime, do të hiqet nga lista më 3 maj.

Zvicra shpesh shton dhe zbret vendet nga lista në bazë të niveleve të infeksionit.

Ndërsa në disa raste, një shtesë e re do të shpallet me efekt të menjëhershëm, në raste të tjera vendet i shtohen listës disa ditë pas njoftimit.

Arritjet nga lista do të kërkohet të bëjnë karantinë kur të arrijnë në Zvicër.

Postime të ngjashme

Gjermania kundërshton propozimin e mbështetur nga SHBA-ja për të hequr dorë nga patentat për vaksinat kundër KOVID-19

N E

Në Francë nga 12 maji të gjithë qytetarët pa dallim moshe kanë të drejtë të aplikojnë për t’u vaksinuar

N E

Ish-presidenti i Maldiveve plagoset në një shpërthim

N E

Qetësohet situata në ishullin e Jersey, anijet luftarake Franceze dhe Britanike tërhiqen

N E

Presidenti Slloven: E dimë nga përvoja se ndryshimet e kufijve në këtë pjesë të Evropës nuk zhvillohen pa flijime

N E

Dendias: SHBA do të ishin partneri ideal për të bindur Turqinë të pranojë Konventën e Detit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...