Agjencia Zhurnal.mk
Covid 19 Maqedoni

Covid-19, Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Mali i Zi do marrin respirator nga NATO

Zhurnal Ads

Shkup, 21 tetor, zhurnal.mk – Deri në fund të këtij muaji, NATO do t’i dorëzoj respiratorët Maqedonisë së Veriut me qëllim që të ndihmojë në ballafaqimin me coronavirusin, theksojnë nga Aleanca Veriatlantike.

Maqedonia është një nga tre vendet e Ballkanit Perëndimor që do të marrin ndihmë.

“Gjatë tetorit dhe nëntorit, aleatët e NATO-s, Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia e Veriut do të marrin dhjetëra respirator dhe një total prej rreth 1.5 milion euro në pajisje mjekësore nga fondi i përgjigjes së pandemisë. Kjo erdhi pasi të tre vendet kërkuan ndihmë nga Qendra Euroatlantike për Koordinim dhe Reagim të Fatkeqësive të NATO-s”, informon “Vjesti” nga Podgorica.

Shqipërisë do t’i ndahen 60 respiratorë që do të vijnë nga Italia.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sofja zyrtare nuk komenton nëse Zaharieva ka kërkuar marrëveshje të re me Maqedoninë e Veriut

Z H

Pagesa e kredive, qytetarët: Kriza vështirëson pagesën e kësteve

T E

Vendosen semaforë në rrugën “Hristijan Todorovski Karposh” në Çair

Z H

Ambasadorja Bërnz uron shqiptarët për Ditën e Alfabetit

T E

E fundit: Propozohet hapja e kufijve me Kosovën, Shqipërinë, Serbinë dhe Malin e zi

Z H

Mbyllet një çajtore në Haraçinë, arrestohet pronari

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...