Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Covid-19, mbërrijnë 20 mijë doza AstraZeneca, të dhuruara nga Greqia

20 mijë doza të vaksinës AstraZeneca mbërritën këtë të hënë në Aeroportin “Nënë Tereza”, falë ndihmës së Greqisë për Shqipërinë. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu falënderoi shtetin fqinj dhe shtoi se plani i vaksinimit do të vazhdojë pa u ndalur.”Mirënjohje qeverisë së Republikës së Greqisë për mbështetjen. Solidariteti na bën më të fortë. Do të vijojmë pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari,” shkruan Manastirliu. 

Postime të ngjashme

Video/ Pamjet nga tuneli i Skërficës, Rama: Përfundimi i kësaj vepre infrastrukturore shkurton me 3 orë rrugën nga Tirana në Sarandë

D V

Shqipëria nën ndikimin e të nxehtit afrikan, ja si do jenë temperaturat në fundjavë

D V

Berisha i përgjigjet ambasadores amerikane: Asgjë s’mund të më pengoj të përmbush misionin e besuar nga zgjedhësit shqiptarë

D V

U shpall ‘Non Grata’/ Kim ultimatum Bashës: Në shtator në Parlament pa Berishën! Një parti s’mund të ‘hajë bar’ për hir të një deputeti! Të shkëputemi nga komunizmi

D V

Hapet gara për ndërtimin e aeroportit të Sarandës

D V

COVID 19/ 37 raste të reja dhe asnjë humbje jete në vend

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...