Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Covid-19 “mbërthen” gjykatën, rezultojnë pozitivë tre zyrtarë

Vijon të jetë problematike situata e pandemisë në vend, ndërsa numri i të infektuarve sa vjen e shtohet çdo ditë në vendin tonë.

Së fundmi Covid-19 ka prekur dhe Gjykatën e Shkallës së Parë në Qytetin e Korçës, ku ka rezultuar pozitive tre zyrtarë.

Ndërkohë që janë dhe 10 persona të tjerë të izoluar në pritje të daljes së rezultateve të testeve të kryera.

Kujtojmë se sot 4 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Shqipëri, ndërsa 167 të tjera kanë rezultuar pozitivë.

Numri total i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri ka shkuar në 338.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëri me dije se situata në spitale paraqitet e qëndrueshme. Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 179 pacientë, 18 në terapi intensive nga të cilët 8 pacientë janë të intubuar.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...