Agjencia Zhurnal.mk
Bota

COVID-19 në SHBA: 431 të vdekur në 24 orët e fundit

Që nga fillimi i COVID-19 e deri tani në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vdekur 599 mijë e 181 persona teksa gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 431 pacientë.

Sipas të dhënave nga Universiteti John Hopkins numri i të infektuarve ka arritur në 33 milionë e 438 mijë e 248 persona me 11 mijë e 315 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit, transmeton Klankosova.tv.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 3,8 milionë raste të konfirmuara dhe mbi 63 mijë të vdekur.

Në SHBA deri më tani janë vaksinuar mbi 172 milionë persona, prej të cilëve mbi 142 milionë kanë marrë dozën e dytë.

Postime të ngjashme

Kinën dhe Rusinë i bashkon biznesi në Serbi

D V

Policia ukrainase e gjen të varur aktivistin e zhdukur bjellorus

D V

Papa Françesku do të takohet me romët e Sllovakisë

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

D V

Kina jep 350 milionë doza vaksina për partnerët e nismës “Një brez, një rrugë”

Z H

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...