Agjencia Zhurnal.mk
Bota

COVID-19, Portugalia mbyll shkollat për 15 ditë

Portugalia do të mbyllë shkollat për 15 ditë, në përpjekje për të frenuar shpërthimin e rasteve me COVID-19, njoftoi sot kryeministri, Antonio Costa duke shprehur shqetësim për një progres të variantit britanik të COVID-19 dhe shpejtësisë së transmetimit.

“Parimi i parandalimit kërkon që ne të ndërpresim të gjitha veprimtaritë mësimore për pesëmbëdhjetë ditët e ardhshme”, deklaroi kreu i qeverisë socialiste gjatë një këshilli ministrash.

Përballë progresit të koronavirusit autoritetet kanë vendosur të fillojnë fushtatat e depistimit masiv në shkollat në zonat më të prekura.//ATSH

Postime të ngjashme

Kinën dhe Rusinë i bashkon biznesi në Serbi

D V

Policia ukrainase e gjen të varur aktivistin e zhdukur bjellorus

D V

Papa Françesku do të takohet me romët e Sllovakisë

D V

Iranit do t’i përgjigjemi në mënyrë kolektive, thotë SHBA-ja

D V

Kina jep 350 milionë doza vaksina për partnerët e nismës “Një brez, një rrugë”

Z H

Kinë, vlera industriale e sistemit të navigimit satelitor “Beidou” do të zërë 25 % të tregut global

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...