19 C
Skopje
29/10/2020
Shqipëri

Covid-19 “prek” arsimin në Elbasan, Durrës dhe Kamëz

Drejtori i Zyrës Arsimore Kamzë ka rezultuar pozitiv për koronavirusin, mëson abcnews.al. Mësohet po ashtu, se ai është shtruar në spital pasi gjendja e tij shëndetësore pas infektimit është rënduar.

Nga ana tjetër, në Durrës kanë rezultuar pozitivë tre tre punonjës të zyrës arsimore të qytetit. Zyrat që përdoren nga tre të infektuarit janë mbyllur.

Kurse, në Elbasan janë konfirmuar pozitivë për Covid-19 tre mësues dhe një nxënës në gjimnazin “Kostandin Kristoforidhi”. Zyrtaret e ISHP marrin nesër vendimin nëse do të vijohet apo jo mësimi në këtë gjimnaz.

Related posts

“Kam vajzën sëmurë, me lejoni…”/ Gjyqtarja Margjeka që u arrestua për korrupsion kërkon leje nga SPAK të vizitojë fëmijët

admin

Reshje dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri

admin

VIDEO/ Basha: Ndërkohë shqiptarët luftojnë për jetën, prioritet i qeverisë janë tenderat sekret

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Pranoj Më tepër...