Agjencia Zhurnal.mk

COVID -19, rritet numri i të prekurve në botë, 275 mijë të infektuar, mbi 11 mijë të vdekur

Mbi 100 shtete të ndryshme të botës kanë raportuar raste me të infektuar me koronavirus, ndërsa të prekurit janë mbi 275 mijë.
Numri i viktimave ka arritur në mbi 11 400 në të gjithë globin, ndërsa në shumë vende janë shtuar masat për të frenuar përhapjen e Covid-19.

Të dhënat janë publikuar nga ‘Johns Hopkins University’, i cili bën të ditur se rastet e konfirmuara me COVID-19 janë 275.434 nga të cilët 11.399 kanë humbur jetën.

Ndërkohë që edhe numri i shëruarve është rritur duke shkuar në 88256 persona. Listën në botë për sa i përket numrit të të infektuarve dhe të vdekjeve e kryeson Italia me 37.860 nga të cilët 4032 kanë ndderruar jetë, pastaj vjen Kina me 3245 viktima.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...