Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Covid-19, si është situata në Kosovë

Zhurnal Ads

Rastet me Covid-19 këtë të premte shënuan rekord në Kosovë. Po ashtu edhe numri i testimeve ishte më i larti deri më tani.

Gjatë ditës së djeshme u testuan 1.608 mostra, ndërsa 418 prej tyre rezultuan pozitive. Deri më tani numri total i rasteve pozitive është 19.328 raste nga 92.706 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 678 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 67 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.434 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.126.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kosovë: Zjarr në Agjencinë e Regjistrimit Civil

R ZH

Vijnë autorët e ekspertizës për vdekjen e Astrit Deharit, familja dhe Tomë Gashi paraqiten në Polici

admin

Haradinaj e thotë edhe para Speciales, nuk e njoh këtë gjykatë

admin

Besa Shahini deklaron se e ka mbështetur LVV-në, përgjigjet nëse do t’i bashkohet

admin

Mbi 700 raste të reja me coronavirus për dy javë në kryeqytet, paralajmërohen masa të reja

admin

Presidenca kërkon nga Kuvendi miratimin e rezolutës që ia ndalon Hotit të negociojë për çështje të brendshme të Kosovë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...