Agjencia Zhurnal.mk
Bota

COVID-19, vendet e Balltikut 10 herë më keq sesa në Finlandë

Zhurnal Ads

Vendet e Baltikut nga koronavirusi janë në një gjendje mjaftë të rëndë.

Duke u bazuar nga kjo qeveria finlandeze po shqyrton rregulla më të rrepta për hyrjen e shtetasve të këtyre vendeve, njofton Hbl, transmeton RTKLive.

Masat e tilla rigoroze mund të ndikojë keq në industrinë e ndërtimit, ngase shumë nga punëtrët ndërtimorë vijnë nga këto vende, thuajse rreth një e treta e fuqisë punëtore në vendet e ndërtimit në rajonin e kryeqytetit vjen nga jashtë, veçanërisht nga Balltiku./RTKLive

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zëvendëskryeministrja kineze kërkon përpjekje për të frenuar përhapjen e epidemisë

R ZH

Aleanca botërore e mjekëve: Koronavirusi është grip sezonal, bartja e maskës është e kotë

T E

Përgjohet Vuçiq, vihen në aksion shërbimet e inteligjencës serbe

T E

Mbërrijnë vaksinat e gripit

T E

Mbahet sot Samiti i BE në Bruksel, Bjellorusia, Turqia dhe Kina në krye të axhendës

admin

Nis sot shpërndarja e vaksinës Pfizer/Biotech në Itali

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...