Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Covid 19: Vetëm në dhjetor humbën jetën 740 pacientë

Shkup, 1 janar – Zhurnal.mk – Gjatë vitit 2020 në coronavirusi kanë humbur 740 pacientë.

Kjo është 4 për qind më pak se muaji i kaluar kur u regjistruan 769 raste të vdekjeve nga coronavrusi. Numrat në nëntor dhe dhjetor janë shumë më të larta se të muajve paraprak.

Instituti për Shëndet Publik gjatë ditës së djeshme regjistroi 741 pacientë të shëruar, ku prej tyre 248 ishin nga Shkupi, 83 nga Kumanova, 30 Tetova, Struga 32, Gostivari 27 dhe në qytete tjera.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve në Maqedoni që nga fillimi i epidemisë është 83.329. Gjatë ditës së djeshme u regjistruar 536 raste të reja.

Postime të ngjashme

Petrovska: Nuk ka mbikëqyrje mbi punën e sistemit për përgjim

T E

Qeveria: Nuk ka kërkesë nga Bullgaria që komuniteti etnik bullgar të përfshihet në Kushtetutë

T E

Filipçe: E ndjekim situatën, javën e ardhshme do të vendosim se a nevojiten masa resteriktive shtesë

T E

Komisioni për mbrojtje dhe siguri debaton mbi Ligjin për shtetësi, ja qëndrimet

T E

Deputeti Rexhepi takon kreun e Sarajit, Bexhetin: Diskutohet ndërtimi i urës në Llokë

T E

PE kërkon që Shkupi dhe Tirana të fillojnë negociatat, vazhdimin e luftës kundër korrupsionit dhe reformat

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...