Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Covid bllokon fluturimet, piloti përfundon në llaç dhe tulla

Një ish pilot i linjës komerciale i cili ka punuar si pilot  gjatë pandemisë u bë i njohur në rrjetet sociale pasi ndau një postim ku krahasonte uniformat e tij.

Patrick Pawelczak ndau historinë e tij në një postim në Linkedin, duke arritur më shumë se 15 milion shikime brenda disa ditësh.

Babai tha se ai ishte frymëzuar për të ndarë përvojën e tij pasi një shok pilot bëri të njëjtën gjë.

Postimi i tij përshkruante se si 12 muaj më parë ai ishte “ankuar për fluturimet e natës dhe fluturonte 700 orë atë vit.”

Z.Pawelczak punoi për kompaninë sllovake Go2Sky derisa koronavirusi e detyroi të mbyllej.

“Unë doja të ndaja përvojën time për të punuar në ndërtim dhe duke treguar që të gjithë jemi duke vazhduar, pavarësisht se nuk jemi në gjendje të fluturojmë.” – I tha ai AeroTime.

Pas përfundimittë një detyre në Turqi që përfshinte gjashtë fluturime ai u kthye në Barcelonë .

Postime të ngjashme

Britanikët hapin shkollat nga 8 marsi, testim dy herë në javë për çdo nxënës e prind

S.B.

Protestuesit armenë hyjnë në ndërtesën e qeverisë

S.B.

Qeveria indiane vendos masa të rrepta ndaj rrjeteve sociale

S.B.

Policë në universitete, në Greqi ndizet një luftë kulturore

S.B.

Protesta në Hong Kong, shkak gjykimi ndaj aktivistëve

S.B.

Gjykata në Mianmar shton akuzat kundër lideres Aung San Suu Kyi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...