Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Covid në Itali, 23 të vdekur e 2499 të prekur gjatë 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 23 viktima nga koronavirusi, një më shumë se ditën e djeshme.

Që nga fillimi i pandemisë në total numri i të vdekurve ka shkuar në 35,941persona.

Gjithashtu autoritetet e shëndetësisë raportuan se sot u regjistruan edhe 2499 raste të reja pozitiv,(dje ishin 2548) për një total prej 319 908 të prekurish nga covid prej fillimit të pandemisë.

Numri i pacientëve të shëruar sot ishte 1126, për një total prej 229 970 raste Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 4 viktima dhe 307 raste të reja pozitive.

Postime të ngjashme

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

Macron: Vizitori i parë i kancelares në Berlin

Dafina Vidishiqi

BE humb betejën ligjore ndaj kompanisë AstraZeneca për furnizimin me vaksina

Dafina Vidishiqi

Udhëtarët nga Mbretëria e Bashkuar do të duhet të hyjnë në karantinë me të mbërritur në Itali

Dafina Vidishiqi

Guterres riemërohet Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së

Dafina Vidishiqi

Minatorët gjejnë diamant në Botsvana, mund të jetë i treti më i madh në botë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...