Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Cristiano Ronaldo golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit

Cristiano Ronaldo golashënuesi më i mirë në historinë e futbollitCristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit.

Sipas gazetës spanjolle Marca, CR7 ka shënuar 763 gola në gjithë historinë e sportit më të popullarizuar.

Kjo shifër është arritur me dy golat e realizuar mbrëmë në gjysëfinalen e Kupës së Italisë ndaj Interit.

Ai sipas një kalkulimi të gazetës spanjolle ia ka kaluar edhe Josef Biscanit dhe Peles.

Deri më tani Ronaldo ka shënuar 31 gola me Sportingun, 118 gola me Manchester United, 451 gola me Real Madridin dhe 111 gola deri me tani me Juventusit. Ai ka edhe 102 gola me Portugalinë.

Tani, zyrtarisht Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në histori të kësaj ndeshjeje.

I vetmi lojtar i cili mund ta thyej rekordin e Cristianos në të ardhmen është Messi, i cili zyrtarisht është në vendin e pestë më 720 gola.

Postime të ngjashme

Real Madridi e njofton Milanin për çmimin e Iscos

D V

Arteta thotë se Xhaka nuk do të largohet nga Arsenali: Është lojtar kyç i skuadrës

D V

Interi ka refuzuar tri oferta për Lautaron, iu bën me dije çmimin e futbollistit ekipeve të interesuara

D V

Milani kërkon një tjetër sulmues, në ofensivë për Alexander Sorloth

D V

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Lojërat Olimpike të Tokios, shifër alarmante

D V

Aksidentet i njëpasnjëshëm në fillim të garës të Formula 1 për Çmimin e Madh të Hungarisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...