Agjencia Zhurnal.mk

Cristiano Ronaldo mban në dorë një orë Rolex në vlerë 410 mijë euro – më e shtrenjta në histori

Cristiano Ronaldo është një nga disa të zgjedhurit në botë që zotëron orën më të shtrenjtë të markës “Rolex” në histori.

Superylli i Juventusit u shfaq në “Dubai Globe Soccer Awards” përsëri në janar me orën Master Ice Rolex GMT në dorë.

Vlera e kësaj ore mendohet të jetë rreth 371,000 funte (afro 410 mijë euro) dhe është e ndërtuar nga ari i bardhë 18 karat, shkruan SportBible.

Përveç kësaj, 30 karatë diamante të bardha janë gjithashtu të përfshira në të gjithë mbështjellësin e saj.

Vetëm një numër i zgjedhur i klientëve zotëron orën e cila përshkruhet si “Një shkrirje e përsosur e luksit ekstravagant dhe inovacionit teknologjik” nga Bob’s Watches.

Është zbuluar në fillim të këtij muaji nga mediumi britanik The Sun që Ronaldo u bë miliarderi i parë i futbollit ndonjëherë në vitin 2020.

35-vjeçari, i cili u emërua futbollisti më i paguar në planet këtë vit, sipas “Forbes”, është gjithashtu atleti me të ardhura më të larta pasi fitoi gati 1.9 milion funte (afro dy milionë euro) vetëm përmes Instagramit.

https://www.instagram.com/p/B6lfjwdgbPG/?utm_source=ig_web_copy_link

Me një total prej 429.3 milionë ndjekës në të gjitha platformat e rrjeteve sociale, si dhe pagën dhe shpërblimin e tij vjetor prej 65 milionë dollarësh (afro 57.7 milionë euro) në klubin aktual Juventus, Ronaldo mbetet një nga atletët më të paguar në sport.

Ronaldo arriti në shifrën e fitimeve prej 105 milionë dollarësh (afro 93.2 milionë euro) në përgjithësi për vitin 2020, që përfshijnë 45 milionë dollarë (afro 39.9 milionë euro) nga markat: “Nike”, “Altice”, “Herbalife” dhe marka e tij “CR7”, dhe arriti të fitojë një milion dollarë më shumë sesa rivali i tij Messi.

Sidoqoftë, Ronaldo ka marrë komente jo të mira që nga rifillimi i futbollit pas paraqitjeve të dobëta në Coppa Italia.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...