Agjencia Zhurnal.mk

Crystal Palace 1 – 1 Arsenal, nota e Xhakës dhe të tjerëve

Derbi londinez mes Crystal Palace dhe Arsenal ka përfunduar në barazim 1-1.

Topçinjtë ishin në epërsi nga pjesa e parë falë golit nga kapiteni Aubameyang, por Palace barazuan në pjesën e dytë me Ayew.

Ishte pikërisht sulmuesi i vendasve, Jordan Ayew që mori notën më të lartë në këtë takim.

Te Arsenali nota më e lartë shkoi për qendërmbrojtësin Sokratis dhe sulmuesit Lacazette.

Granit Xhaka luajti 90 minuta dhe pati paraqitje solide në derbi.

Ndërkohë nota më e ulët shkoi për kapitenin e Topçinjve, Pierre Emerick Aubameyang.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...