Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Cvetkovski nga LSDM thekson se është sulmuar nga Këshilltari i VMRO në Gjorçe Petrov

Shkup, 31 janar – Këshilltari nga LSDM në Gjorçe Petrov, Vlatko Cvetkovski raportoi se ai ishte sulmuar nga këshilltari i VMRO-DPMNE.

“Ndërsa zgjedhjet lokale afrohen, nervozizmi në VMRO-DPMNE rritet sepse ata bëhen të vetëdijshëm se nuk kanë mbështetjen e qytetarëve dhe një disfatë e re bindëse i pret. Matrica e dhunshme e regjimit është akoma e pranishme në VMRO-DPMNE si në nivel qendror ashtu edhe lokal. Në seancën e fundit të Këshillit Komunal të Gjorçe Petrov unë isha subjekt i kërcënimeve të drejtpërdrejta, të shprehura publikisht për jetën time dhe të familjes sime. Para të gjithë këshilltarëve, unë u sulmova fizikisht nga koordinatori i grupit të VMRO-DPMNE, Slavço Misajalevski, dhe mora kërcënime të drejtpërdrejta për jetën time dhe sigurinë e familjes time,” tha Cvetkovski.

Rasti u raportua gjithashtu në polici. “Më 29.01.2021 në 13.00 VC (33) nga Shkupi, raportoi se rreth orës 12.50 në lokalet e komunës së Gjorce Petrov SM. e kërcënoi atë. “Po merren masa për zbardhjen e çështjes,” shtoi Ministria e Brendshme.

Postime të ngjashme

Program i përshtatshëm shtetëror nesër në Shkup, Krushevë dhe Pelince për shënimin e 2 Gushtit- Ditës së Republikës dhe Ilindenit

R Zh

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...