Agjencia Zhurnal.mk

D-r Mitov: Nëse njerëzit mbajn maska, do të ulet numri i të infektuarve

Shkup, 1 prill, zhurnal.mk – D-r Aleksandar Mitov në emisionin e sotëm në “Utrinski Brifing” ka potencuar se ekziston një dallim i madh mes lindjes dhe perendimet për qëndrimet rreth mbajtjes së maskave, transmeton Zhurnal.

“Bëhet e qartë se maskat ofrojnë pak mbrojtje. Nuk duhet të bëhet fjalë për maskë me standarte e cila ofron 100% mbrojtje. Nëse njerëzit në përgjithësi vendosin maska, do të ulet numri i të infektuarve. Maska na mbronë nga të tjerët, por i mbronë edhe të tjerët nga ne. Është ndryshe kur personi është i mbyllur në një hapsirë”, ka potencuar Mitov.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...